Przygoda z jogą

Ludzie często pytają mnie, co to jest joga, po co ona właściwie jest i jakich korzyści nam dostarcza.

Joga to uważność, dążenie do stabilnego i zrównoważonego umysłu, bycie wyrozumiałym dla siebie i innych, próba zobaczenia rzeczywistości, taką jaką jest, a nie taką jakiej pragniemy.

Joga to droga poznawania siebie. Nie trzeba być eks cyrkowcem, zakładać nogi na szyję, żeby ćwiczyć jogę.
Joga jest dla wszystkich. Może ją praktykować każdy z nas. Nie ma znaczenia, czy potrafimy sięgnąć dłonią stóp.

Celem jogi jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i równowagi. Samoakceptacja. Oddech. Uczy żyć teraz, być świadomie obecnym w Tej chwili. Być dobrym dla siebie i innych.

Joga to droga, obserwacja, uważność i praca. To właśnie ten proces jest ważny, on trwa. Joga nie ma momentu, w którym stwierdzimy, że osiągnęliśmy cel, bo robimy mostek lub szpagat.

Joga to też pot, spalone kalorie, płacz i otwieranie miejsc, które wydawałyby się niemożliwe do osiągnięcia. Joga wzmacnia ciało, siłę mięśni, zwiększa elastyczność i sprawność, dzięki czemu ciało staje się naszym przyjacielem.

Szczupła sylwetka, budowanie mięśni, czy rozciąganie się po to, żeby wykonać szalone pozycje, nie jest jednak głównym celem jogi. Tak! Dzięki praktyce możesz tam dojść. Cel jogi wykracza jednak dużo dalej poza fizyczne efekty. Buduje Cię od wewnątrz ! Przynosi wewnętrzną radość.

Zapraszam serdecznie, Natalia.

Ostatnie wpisy na blogu

108 powtórzeń Powitania Słońca – kumulacja mocy i medytacja w ruchu

Nowy Rok jest czasem, kiedy szczególnie praktykujemy 108 Powitań Słońca. Dlaczego akurat tyle? Ponieważ liczba 108 w Indiach i na Dalekim Wschodzie uważana jest za liczbę świętą i magiczną. Symbolizuje doskonałość i nieskończoność.
Czytaj dalej

Czego potrzebuję, aby uprawiać jogę w domu.

Cześć! W końcu napisałam ten post! Dostaję o to wiele pytań: co jest potrzebne, aby uprawiać jogę w domu? Naprawdę nie potrzebujemy dużo. Przez lata wypracowałam sobie swoją rutynę, którą z radością podzielę się z Wami.
Czytaj dalej

„Tech-neck”, czyli głowa godzinami pochylona nad smartfonem i tabletem. Joga na ratunek!

„Tech-neck", czyli „technologiczna szyja”, stało się powszechnym zjawiskiem i powszechnym schorzeniem. Spowodowane jest ciągłym pochylaniem głowy nad telefonem, tabletem lub laptopem.
Czytaj dalej

Szczęścia można się nauczyć. Supermoc uważności

Lubię nocą słuchać gwiazd. Są jak pięćset milionów dzwoneczków! UWAŻNOŚĆ to teraz bardzo modne słowo!
Czytaj dalej